Silna Zine #2

I jest! Drugi, świeżutki, jeszcze pachnący numer Silna Zine!

TU –> http://bit.ly/SilnaZine2

Ku mej ogromnej radości, tym razem strony zdominowały literki i słowa. Mimo to mamy też pierwszy, własny edytorial! Wszystko za sprawą Katarzyny Olbromskiej, która przetarła szlak dla grafików chcących podzielić się swoimi ilustracjami w nowych kanałach (hej, graficy, wysyłajcie prace albo dajcie znać, że chcecie coś porysować!). Magicznych prac Katarzyny nie można przegapić i uwierzcie, że gdy na zewnątrz panuje ten bezlitosny mróz, tylko odrobina baśniowej fantazji może go osłodzić –  śledźcie Katarzynę na Facebooku! 🙂

Jeśli chodzi o autorki publikujące w drugim numerze Silna Zine – wszystkie to twarde babki! Każda z nich, w pewnym sensie, przełamała jakąś blokadę, wewnętrzną czy zewnętrzną. Ten numer powinien więc chyba nosić tytuł „nie ma takich przeszkód, których babki nie pokonają” i naprawdę każdy z 5 tekstów opowiada inną, wyjątkową historię przełamywania barier.

Zaczyna Gocha, która opowiada o wychodzeniu ze swojej strefy komfortu. Jestem pewna, że teraz lubi swój tekst dwa razy bardziej, bo właściwie to najpierw powstał tekst opublikowany na blogu Gochy, a dopiero potem publikacja w zine (tak, ten tryb publikowania też jest dobry! nikt nie powiedział, że trzeba tworzyć nowy tekst pod publikację; to nie jest konkurs literacki :D). Jak przekonacie się z lektury tego felietonu, opuszczanie swojej strefy komfortu jest dobre, pozytywne i budujące – tylko pamiętajcie, że wszystko w swoim czasie; nie pozwolić nikomu zmuszać Was do takich kroków, do których trzeba dorosnąć, które trzeba poczuć wewnętrznie, znaleźć w sobie tę siłę i motywację – tak, jak Gocha 🙂

Drugi tekst wpadł do zine spod ręki Marysi, która tłumaczy w nim najczęściej spotykane zagwozdki związane z psychologią i psychoterapią, różnice między nimi oraz to, że terapia dla par jest spoko zawsze – nie tylko, gdy już „znajdziemy się na zakręcie”… Więc jeśli nosisz się z zamiarem rozpoczęcia terapii, ale nie wiesz, czego szukać, czym się kierować i właściwie po co to wszystko – Marysi tekst przybywa z pomocą!

Na kolejnych stronach szukamy stanu zen i synergii ciała z duchem – a odnaleźć go skuteczniej niż praktykując jogę? Oliwia, praktykująca i nauczająca Ashtangi, odkryje przed Wami piękno tej wymagającej sztuki panowania nad własną fizycznością, bez której ani rusz w kierunku wewnętrznego spokoju. To opowieść o wytrwałości, zwiększaniu swoich możliwości i przede wszystkim – o spełnieniu.

Stąd przenosimy się do świata wirtualnego, w którym babki z karabinem podbijają kosmos wcale nie gorzej niż faceci! Alicja przybliży Wam branżę e-sportu i opowie o tym, co i jak robią w niej dziewczyny. Jeśli nie wiecie, czym jest MOBA albo Kappa – koniecznie przeczytajcie tekst Ali!

Całość zamykamy tematyką już bardzo przyziemną, a jednocześnie taką, o której każda z nas przynajmniej raz w życiu myślała – a jeśli nie, to niech pomyśli teraz: czy jest możliwe, by singielka wzięła w pojedynkę kredyt na kupno własnego mieszkania? Paula udowodni Wam, że to jest nie tylko możliwe, ale też łatwe, całkiem przyjemne i jakże motywujące!

TU –> http://bit.ly/SilnaZine2

Pamiętajcie, że każda przeszkoda, którą pokonujemy, umacnia nas wewnętrznie, motywuje do dalszych działań i daje kopa do spełniania swoich marzeń. Czytajcie, inspirujcie się i bądźcie Silne!

Mada

2 uwagi do wpisu “Silna Zine #2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s