Silna Zine #1

Oto jest! Pierwszy numer Silna Zine! Aby przeczytać, kliknij TUTAJ.

Silna Zine nr 1 okładka_cover

Rozpoczynamy tekstem Marty z Lisich Sztuczek i Lucky Fox Wool o tym, jak to jest porzucić miasto na rzecz gór, by prowadzić stamtąd małą firmę szyjącą zabawki dla kotów. Mimo tematyki materiałowej, będzie bez owijania w bawełnę, rzeczowo i na temat. Wkradnie się też motyw Islandii i islandzkich swetrów, więc warto zaopatrzyć się przed lekturą w ulubioną, rozgrzewającą herbatę!

Stąd przeniesiemy się do tekstu Oliwki apelującej do młodych ludzi, by obudzili się ze swego letargu i zainteresowali się wreszcie polityką. Ciebie polityka nie interesuje? W takim razie koniecznie tekst Oliwii przeczytaj. Jest duża szansa, że dostrzeżesz ogromny wpływ decyzji zapadających „u góry” na Twoje własne życie – przekonajmy się o tym!

W kolejnej części poruszamy jakże modne pojęcie diety. Martyna Banasiak (dawniej Psychodietka) w dużym skrócie wytłumaczy, dlaczego bycie na diecie może być dla Ciebie i Twojego zdrowia gorsze niż myślisz. Spokojnie, podpowiemy też jak znaleźć te właściwe tory prowadzące i do ładnego wyglądu, i zdrowego ciała.

Dalej znajdziecie tekst i ilustracje Agnieszki Sierzputowskiej, która opisuje kolejne etapy na drodze do bycia grafikiem, jednocześnie będąc introwertykiem. W efekcie przekonacie się, że można pokonywać różne przeszkody i swoje wewnętrzne blokady, stając się zadowolonym ze swojego życia człowiekiem.

Na deser zabieramy Was z Dagną Unico Okrzyńską w objazdową podróż po Norwegii. Będzie dziko, surowo i nieokiełznanie, a już na pewno niesamowicie przyjemnie dla oka i duszy.

Wszystkie artykuły będą też publikowane w ciągu bieżącego miesiąca na blogu.

W tym pierwszym numerze poszłyśmy na żywioł, ale wciąż szukamy chętnych do współpracy! Chcesz pisać, rysować albo robić zdjęcia dla Silnej – napisz na silnababka@gmail.com albo znajdź nas na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s