Silna Zine.

Blog Silna Babka narodził się we wrześniu 2015 na zupełnie innym serwisie, w zupełnie innych okolicznościach i za zupełnie inną potrzebą. Motywowała mnie wtedy chęć, czy raczej potrzeba, wyrażenia własnych emocji i przemyśleń, choć chciałam też blogiem tym stworzyć przestrzeń dla kobiet, od kobiet i o kobietach. Te minione 2,5 roku uświadomiło mi jednak, że planując utworzenie takiego miejsca, nie mogę być jego wyłączną autorką.

Rozpoczyna się zatem nowe życie Silnej Babki – Silna Zine.

Silna Zine to z założenia miesięcznik publikowany każdego pierwszego dnia miesiąca dostępny wyłącznie online. W danym miesiącu artykuły z Zine’a będą się również pojawiać na blogu silnababka.com.

W każdym numerze znajdzie się 5 działów oddanych do dyspozycji innej autorki:

  • babski biznes,
  • społeczeństwo i polityka,
  • zdrowie,
  • podróże i kulinaria,
  • success story.

Ponieważ Silna Babka nigdy nie była blogiem dającym się łatwo sklasyfikować (chyba że wpisy określimy felietonami), Zine również nie da się wepchnąć do jednej szuflady. Każdy numer będzie się różnił od pozostałych dzięki 5 autorkom pracującym nad jego treścią

Pierwszy numer Silna Zine pojawi się w czwartek 1 lutego 2018 roku – obserwuj tę stronę i fanpage Silnej Babki na FB, o tutaj! Nie przegap tej premiery!

Jeśli chcesz napisać o swojej wyjątkowej podróży (bliskiej lub dalekiej), o swoim zamiłowaniu do mody lat 20. ubiegłego wieku albo opowiedzieć o tym, jak to jest być matką, żoną czy kochanką – napisz o tym! Nie ma praktycznie żadnych ograniczeń wobec tematyki – napisz o czymś, czym chciałabyś podzielić się z innymi kobietami. Jedyne 2 zasady to:

  • poprawność językowa (drobne błędy poprawimy) oraz
  • nie obrażanie nikogo (bo mowy nienawiści jest już aż nadto).

Zapraszam Cię do napisania własnego artykułu tutaj!

Moim marzeniem jest, by na Silnej Babce każda czytelniczka odnalazła kawałek siebie, a każda autorka mogła podzielić się kawałkiem siebie z innymi. Jako kobiety jesteśmy stworzone do budowania społeczności i w tym tkwi nasza siła – zacznijmy więc z niej korzystać 🙂

 

Czytaj i daj się poczytać!

 

Ściskam mocno,

Magda Sajnach

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s